צריכת דלק – מה שקורה מעבר לקלעים

לצערנו, איננו יכולים באמת לסמוך על נתוני צריכת דלק שמפרסמות יצרניות הרכבים. לפי מחקרים שבדקו את הנושא, נמצא שקיים פער גדול ביותר בין נתוני המעבדה שהיצרנים מפרסמים ובין צריכת הדלק האמיתית.

יש סיבות שונות שגורמות לפער המטריד. אחת הסיבות היא הגישה המיושנת שמאפיינת את מבחני צריכת הדלק. הגישה גובשה לפני יותר מארבעים שנים וכבר לא רלוונטית לימינו משום שהרכבים של היום מכילים אמצעים אלקטרונים רבים ומשום שכאשר המבחנים נערכים, המערכות השונות שנמצאות ברכבים אינן דולקות. ברור כי האינטרס של יצרניות הרכב משחק פה תפקיד מרכזי וכי הבדיקות הללו כלל אינן הגונות.

אם לא די בזאת, מסתבר שיצרני הרכבים מתכננים את המכוניות כך שהן יעמדו במבחנים ולא מתמקדים בכך שרוב הצרכנים מעוניינים לרכוש רכבים חסכוניים ולדעת מהו המחיר שיהיה עליהם לשלם במידה שהם ייסעו כך וכך קילומטרים.צריכת-דלק-אמיתית

רבים מאתנו זוכרים את ההונאה שבוצעה על ידי חברת פולקסווגן שהתקינה תוכנה שגרמה להפחתה בזיהום כאשר הרכבים עברו בדיקת רישוי. מקרה זה התגלה רק לפני שנתיים, ונכון שהוא חריג ביותר, אך גם פיתוח של מנועים שיעמדו בתנאים הספציפיים של המבחן הוא נושא שדורש תיקון ויפה שעה אחת קודם.

מעוניינים לרכוש רכב חדש משום שנאמר לכם שהוא חסכוני בצריכת דלק?

שאלה חשובה שעולה בקרב אנשים שמעוניינים לרכוש רכב חדש היא: “האם מכונית חדשה צורכת פחות דלק מרכב שאינו חדש?”, התשובה לשאלה היא שבחלק מהמקרים הדבר נכון.

 

 חלק מהמכוניות החדשות צריכת דלק נמוכה לאחר שנסעו בהן בקביעות, הסיבה לשיפור היא שפעילות קבועה של המנוע גורמת לשימון החלקים בתדירות גבוהה כך שהם מתגמשים. הסיבה המרכזית שיכולה לגרום לרכב חדש להיות חסכוני בצריכת דלק היא שרוב מנועי הרכבים החדשים מתקדמים יותר מאשר בעבר. יחד עם זאת, חשוב לבדוק את הנושא ולא להסתמך על הבטחות, בעיקר אם הן נאמרות על ידי גורמים בעלי אינטרס.

מעוניינים לרכוש רכב? התייחסו לנתוני צריכת הדלק בערבון מוגבל

במידה שהחלטתם לרכוש רכב, רצוי שתתייחסו לנתוני צריכת דלק אמיתית שמפורסמים על ידי היצרניות בערבון מוגבל. הדרך הטובה ביותר לקבל מידע אמיתי בנוגע לצריכת הדלק היא לשאול אנשים אמינים שהתנסו בנהיגה ברכב מסוים.

מעבר לזאת, יש לכם את היכולת לקחת אחריות ולהפחית את צריכת הדלק – דבר שיאפשר לכם למנוע בזבוז מיותר ולשמור על הסביבה. להלן 6 טיפים שיוכלו לסייע מאוד בהפחתת צריכת הדלק:רכב-חסכוני-בדלק

  1. רכשו רכב חדש – כפי שצוין – פעמים רבות יצרוך רכב חדש פחות דלק מאשר רכב ישן, כך שבמידה שניתן, ייתכן שיהיה עדיף לרכוש רכב חדש. נחזור ונאמר שכדי ליהנות ממאפיין זה, יש לוודא שהרכב מכיל מנוע מתקדם שגורם לחיסכון בצריכת הדלק.
  2. שמרו על תחזוקה – הקפדה על טיפולים קבועים שמתבצעים בתדירות הנחוצה תסייע בחיסכון בדלק. כמו כן, יש לוודא שחלקי החילוף תקינים ולהקפיד למלא אוויר בצמידים.
  3. הפחיתו את משקל הרכב – רכב כבד יצרוך יותר דלק מאשר רכב קל יותר. לכן, חשוב להוציא מהרכב חפצים מיותרים שרק מכבידים עליו וכך צריכת דלק תתחיל לפחות משמעותית.
  4. העדיפו רכב קטן – במידה שניתן, רצוי לרכוש רכב קטן משום שהוא צורך פחות דלק מאשר רכב גדול.
  5. נהיגה זהירה ומתונה – עצה זו גם תשמור גם על הבטיחות של הנוסעים וגם תוביל להפחתה בצריכת הדלק. הקפדה על נסיעה מתונה וזהירה, ראיה למרחוק, שמירה על מרחק מרכבים אחרים בכביש, תכנון האטות והאצות מתונות, יפחיתו את הצורך לבצע בלימות פתע שמעלות את צריכת הדלק.
  6. הפחתת השימוש במזגן במהלך נסיעה בעיר – במידה שמזג האוויר מאפשר זאת, העדיפו לנסוע בערים עם חלון פתוח ואל תפעילו מזגן.

שתהיה לכם דרך צלחה!

דילוג לתוכן